Nowy Oddział Położnictwa i Perinatologii. Zapobieganie samobójstwom.

Choć specjalistycznych oddziałów położniczych i neonatologicznych na szczęście w regionie nie brakuje, to jednak po raz pierwszy dziennikarze zwiedzili dziś Oddział Położnictwa i Perinatologii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka . To miejsce wyjątkowe ze względu na jedną z najlepszych kadr medycznych w kraju, a także możliwość rodzenia w szpitalu, do którego w innym przypadku dziecko musiałoby być transportowane karetką N -  a ta choć nie wiem jak nowa, choćby na najlepszych resorach nie jest tak bezpieczna jak brzuch mamy, a potem najnowszy inkubator, który musi pokonać jedynie kilka pięter windą, by maluch otrzymał niezbędną, ratującą zdrowie, a nawet życie pomoc. Nagranie Jadzi Woźnikowskiej.


 

Dziś obchodzimy Dzień Przeciwdziałania Samobójstwom. Jak się okazuje, coraz częściej w taki właśnie sposób swoje życie chcą zakończyć osoby młode. Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2018 roku samobójstwo próbowało popełnić 746 nastolatków w wieku 13-18 lat  i 1143 osoby w wieku 19-24. Więcej w relacji Wojciecha Skowrońskiego


 INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl