Kleopatra piosenki

"Kleopatra piosenki, kobieta o urzekającej urodzie, ma profil etruskiej bogini" mówił o niej Lucjan Kydryński, a Krystyna Gucewicz dodawała "Nigdy nie był to pierwszy głos Francji, ale za była artystką w każdym calu".


Różnych głosów o niej jest o wiele więcej, bo słowa uwielbienia płynęły i od Maurice'a Béjarta, i od Zbigniewa Herberta.

Dalida - bo to o niej mówili wielcy tego świata podziwiając jej cudowny głos. Piękna kobieta niezrozumiana przez mężczyzn i przez świat. O niej w dzisiejszych "Ścieżkach miłości" audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka opowie za chwilę Anna Matuszyńska. Audycję zrealizował Jacek Kurkowski.


 
Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?