Wszepienie keratoprotezy rogówki. Dzień Papieski. Gryfny patrol.

Pierwszy od lat refundowany zabieg wszczepienia tzw.keratoprotezy rogówki wykonano w Szpitalu Miejskim Sosnowcu. Dzięki niemu 67 letnia pani Regina po 20 latach odzyskała wzrok! Dziś drugą operację wykonano 80-latkowi, który stracił widzenie podczas II Wojny Światowej w wyniku urazu odniesionego przez odłamek granatu. Zabiegowi przyglądała się reporterka Radia Katowice.


Gryfny patrol - w skład którego wchodzą funkcjonariusze służb porządkowych, ale przede wszystkim uczniowie świętochłowickich szkół dołączył dziś do ogólnopolskiej akcji "Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy". Wszystko w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca"... Jak wyglądały warsztaty na fantomach i czego poza walką o dobry wynik nauczyły się dzieci? - sprawdzała nasza reporterka.


Niezmiennie od 2001 roku obchodzony jest Dzień Papieża Jana Pawła II. Święto to ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przypada na 16 października. W Skoczowie, w miejscu, które odwiedził Papież, odbywały się główne obchody Dnia Papieskiego. W ich ramach, w szkole podstawowej imienia Jana Pawła 2, z uczniami spotkał się Stanisław Żmija, słynny, osobisty szewc Papieża. W spotkaniu uczestniczył osobiście nasz reporter.