Śląski Wiedźmin i Movimento. Czas na nas.

fot. Tomasz Kukułka/youtube.com

Ferie rozpoczęte, ale my pracujemy! Lekko osłabiony skład "Czasu na nas" nie zwalnia i zaprasza na kolejną odsłonę młodzieżowego świata.

Większość naszych najmłodszych redaktorów odpoczywa na zimowiskach, dlatego dziś głos wyjątkowo przejęły wydawczynie - Paulina Pikiewicz i Gosia Lachendro. Nie zabrakło jednak młodzieńczej energii. Jak co tydzień oprócz duetu prowadzących, gości i materiałów reporterskich, ekipa "Czasu na nas" przygotowała także "Przegląd wydarzeń - Na Czasie" i "Polecenie". Piotrek i Dawid opowiedzieli, o czym mówiło się na szkolnych korytarzach tuż przed feriami, a Julka poleciła nietuzinkowy serial.


Nie obyło się oczywiście bez gości specjalnych.

Radiowe studio odwiedził z gitarą Tomasz Kukułka (zespół Fuzja). Chłopak z Rybnika, którego śląski cover wiedźminowego hitu "Toss A Coin To Your Witcher" Joeya Bateya w kilka dni zdobył zawrotną popularność w serwisie YouTube. Tomek opowiedział nam o swoim zespole, zdradził co sądzi o netflixowym hicie i zagrał po śląsku, a szło to mniej więcej tak... Kotlok dej Hekserowi....


 


Było serialowo i muzycznie, a później zrobiło się też trochę teatralnie. W naszym radiowym studiu pojawili się przedstawiciele Teatru Muzycznego Movimento - Patrycja Stebel, Piotr Maga, Radosław Szostak i Sebastian Micor. Opowiedzieli nam o pracy w zespole, który na co dzień działa przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Wielopokoleniowa grupa składa się głownie z utalentowanej, pełnej pasji młodzieży. Dla niektórych to przygotowanie do szkół teatralnych, dla innych idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Ale chociaż teatr jest amatorski, to w repertuarze znajdziemy największe musicalowe hity takie jak "West Side Story", "My Fair Lady", "Skrzypek na dachu", czy "Rodzina Adamsów", którymi nie powstydziłby się niejeden zawodowy teatr rozrywkowy.


Z kolei do teatralnej kuchni wybrał się nasz reporter - Dawid Chwaliszewski, który porozmawiał z ekipą techniczną Teatru Śląskiego i dowiedział się jak uratować spektakl, kiedy na scenie pojawią się problemy techniczne.


Przegląd wydarzeń - Na Czasie

W dzisiejszym przeglądzie o największych międzynarodowych targach elektroniki użytkowej CES 2020 w Las Vegas, zapowiedź filmu biograficznego o Bobie Dylanie i o gigantycznym sukcesie serialowego "Wiedźmina" w Polsce i za granicą. Zapraszają Piotrek i Dawid.


 

Polecenie

Przy mikrofonie Julka Ror. „Chłopaki z baraków” to niezbyt popularny, paradokuemntalny serial komediowy. Opowiada o dwójce przyjaciół, mieszkających na kanadyjskim osiedlu z przyczepami. Serial porusza takie problemy jak radzenie sobie z kryminalną przeszłością po wyjściu z więzienia, życie na skraju ubóstwa i budowanie lokalnej społeczności, gdzie wszyscy się znają i sobie pomagają. Mimo, że to serial komediowy, nie każdemu taki rodzaj humoru może przypaść do gustu. Bohaterowie potrafią rozbawić do łez, ale czasem też złapać za serce.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.