Muzyka rockowa. Zespół dekady.

Jakiś czas temu opiniotwórczy tygodnik Billboard opublikował ranking najważniejszych zespołów rockowych dekady. Miejsce pierwsze zaskoczyło (a może nawet zbulwersowało!) wielu, w tym naszych młodych miłośników mocniejszego brzmienia. 

Czy "Believer" Imagine Dragons słusznie otrzymał łatkę najważniejszej kompozycji rockowej kończącego się wkrótce 10-lecia? I dlaczego decyzja amerykańskiego magazynu wzbudza tyle kontrowersji? Temat podejmuje nasze rockowe trio - Julka, Piotr i Dawid. !Jak co tydzień oprócz prowadzących i materiałów reporterskich ekipa "Czasu na nas" przygotowała także "Przegląd wydarzeń - Na Czasie" i "Polecenie".


Przegląd wydarzeń - Na Czasie

W dzisiejszym przeglądzie o planszówkach w Spodku, koncercie Hansa Zimmera, największym biegu walentynkowym w Polsce i eko-zmianach w najpopularniejszym fast foodzie na świecie. Zapraszają Mateusz i Wiktor.


 

Polecenie

Przy mikrofonie Bruno Widawski. Książka, która z pewnością zasługuje na uwagę słuchaczy i czytelników, jest dzieło ,,Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?" autorstwa Natalii Szcześniak oraz Jarosława Gajdy. O autorach: Jarosław Gajda jest architektem, wykładowcą uniwersyteckim i autorem bloga Architecture is a good idea, który tworzy wraz z Natalią Szcześniak, współpomysłodawczynią bloga oraz urbanistką i fascynatką sztuki. Wspólnie zabierają nas w przygodę po historiach, ideach i pomysłach architektonicznych, z których dowiemy się między innymi: - co stało za powstaniem Wersalu? - dlaczego powstały bloki? - kim był słynny Le Corbusier? - jak rozwijała się idea wieżowców? - czemu kamienica nie zawsze jest taka sama? Te i inne opowieści znajdują się właśnie w książce ,,Archistorie", która jest napisana w przystępny, prosty i swobodny sposób, dzięki czemu niekiedy trudne pojęcia stają się jasne i przejrzyste. Po przeczytaniu pojawia się bardzo miłe uczucie: książka nie jest tylko pozycją, która czeka na odłożenie na półkę, jest rozwijającą się historią, która powoduje w czytelniku chęć wyjścia poza swój dom, spacer po swoim mieście i podziwianie wspaniałej architektury, która wcześniej być może była totalnie niewidzialna i nieobecna w życiu. Jest ona obowiązkiem dla wszystkich zainteresowanych architekturą, urbanistyką czy sztuką. Ciekawostki w Niej zawarte zdecydowanie poszerzą wiedzę tak samo jak okażą się świetnymi ,,smaczkami" na spotkaniach towarzyskich. Sredecznie Polecam! Bruno Widawski. 


 "Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.