Kopalnia. Studniówka. Polonez.

Z jedynej pozostałej kopalni w Piekarach Sląskich wyjechała dziś ostatnia tona węgla. Zakład przez ponad 60 lat utrzymywał setki górników oraz ich rodzin. Teraz nadszedł jego definitywny koniec. W trakcie dzisiejszego symbolicznego pożegnania pracownicy nie kryli wzruszenia. Rozmawiał z nimi reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 


Styczeń i luty to  miesiące, w czasie których odbywają się bale przedmaturalne potocznie zwane studniówkami. Są organizowane na około sto dni przed majowymi maturami. Podczas tej tradycyjnej imprezy uczestnicy ubrani są w wieczorowe kreacje, a wszystko rozpoczyna znany wszystkim polonez. 14 lutego 2020 roku studniówkę obchodzić będą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Katowicach. Odbędzie się ona w Szafranowym Dworze w Czeladzi. Jak idą przygotowania do tego wyjątkowego wieczoru sprawdzał Klaudiusz Chołota.     


Uczniowie klas maturalnych I Liceum Ogólno­kształ­cącego im. M. Kopernika w Żywcu, po raz piąty w historii zatańczyli poloneza na miejscowym rynku. Młodzież uważa, że ten taniec przynosi szczęście na egzaminie maturalnym. To się okaże w maju a dziś w Żywcu był nasz reporter.
Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice