Młodzi filmowcy w natarciu. Czas na nas.

W "Czasie na nas" tym razem filmowo. Gosia Lachendro i Paulina Pikiewicz spróbują prześledzić drogę młodego pasjonata, który stawia swoje pierwsze kroki na rynku filmowym. O swojej zajawce opowiedzą nam dzisiaj młodzi filmowcy z Nawiedzona Makrela Films i Mateusz Znaniecki absolwent katowickiej filmówki, czyli WRiTV, którego etiuda dyplomowa była nominowana do nagrody 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Każdy z nich czuje kino inaczej, ale łączy ich wspólne nastawienie do tego, co robią -  są zdeterminowani, by realizować swoje scenariuszowe pomysły.


 

Nawiedzona Makrela to szalona grupa licealisótw z Zabrza, którzy w sowim wolnym czasie spotykają się i realizują swoje zwariowane pomysły filmowe. Reżyserem, scenarzystą i pomysłodawcą Makreli jest Bartek Guza, a autorką zdjęć jest Magdalena Zajęcka, który odwiedzili nas dzisiaj w studiu.


Mateusza Znanieckiego katowiczanie znają głównie ze spektakli Teatru Śląskiego. Czy udział "Skóry" w Festiwalu w Gdyni to sukces? Czy aktorstwo pomaga mu w prowadzeniu aktorów na planie i dzisiejszy rynek filmowy wymaga solidnego wykształcenia? Oraz jakie rady ma dla swoich młodszych kolegów? O tym z rozmowie z Gosią Lachendro i Pauliną Pikiewicz.


 

Przegląd wydarzeń - Na czasie

W cotygodniowym przeglądzie wydarzeń "Na czasie", m.in. 20 urodziny Simsów, piosenka skomponowana przez sztuczną inteligencję i tajemnicze dźwięki z kosmosu. O tym opowiedzą Wam dzisiaj Ewa Cisek i Bruno Widawski. 


Polecenie

W Poleceniu tym razem Adela Gamrat, która przedstawi Wam jej ulubiony kanał na YouTubie o muzyce gitarowej.
"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.