Kolejny zakażony w regionie poddany kwarantannie domowej.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Cieszynie podał najnowsze dane dotyczące osób przebywających w nadzorze epidemiologicznym oraz w kwarantannie domowej. 

Z informacji, które przekazała nam pełniąca funkcję rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego w Cieszynie Sylwia Pieczonka wynika, że w Powiecie Cieszyńskim 268 osób przebywa w nadzorze epidemiologicznym a 329 w kwarantannie domowej. 

Potwierdzono zakażenie u czwartej osoby w powiecie. To młody Ukrainiec, obywatel Niemiec. Po wystąpieniu objawów zgłosił się na oddział zakaźny do cieszyńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu i pobraniu próbek lekarz zdecydował o leczeniu w warunkach kwarantanny domowej gdyż stan zdrowia mężczyzny na to pozwala. 

Z kolei, pochodzący z Raciborza polityk, minister środowiska Michał Woś, przekazał na Twitterze informację. że jest chory na koronawirusa.

— Po stwierdzeniu w niedzielę koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie — napisał Woś. 

Wykonany test dał wynik pozytywny. Minister zadeklarował, że czuje się dobrze. Jednocześnie podziękował pracownikom służby zdrowia i wyraził solidarność z wszystkimi chorymi.

Natomiast Ryszard Rudnik, dyrektor raciborskiego szpitala, nie jest zarażony koronawirusem. Przeprowadzony u niego test na obecność groźnego patogenu dał wynik ujemny. Mimo to dyrektor wciąż jest objęty kwarantanną, a do bezpośredniego zarządzania szpitalem będzie mógł wrócić dopiero w czwartek. Na razie pracuje zdalnie. Izolacja dyrektora była konieczna, ponieważ podczas spotkania 5 marca w siedzibie NFZ w Katowicach mógł on mieć styczność z innym lekarzem, u którego potwierdzono niedawno zarażenie koronawirusem. Z tego samego powodu kwarantanną został objęty wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

Autorzy: Wojciech Kocjan, Andrzej Ochodek, Joanna Opas /rs/