Laso-dzielnia

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

W związku z tym, że nadal jesteśmy zamknięci w domach, proponujemy wirtualne spotkanie z lasem i pobudzanie swojej wyobraźni będąc w domach. To za sprawą Laso-dzielni, o której opowiadamy w naszym programie. Zapraszamy także na spotkanie z pokrzywą. Małgorzata Kiereś, dyrektorka Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, opowiada, jak się zbiera te popularną roślinę i co o niej wiedzieli starzy górale.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.


wfosigw_400

Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska

i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.Wysypisko