Ekspert radzi: jak zmienia się tarcza antykryzysowa?

W połowie maja weszły w życie nowe rozwiązania dotyczące walki z koronakryzysem i stały się tzw. "Tarczą antykryzysową 3.0".

Zmiany dotyczą głównie firm, ale nie tylko. Objęły także swoim zasięgiem tych, którzy mają zamiar przejść na emeryturę w czerwcu. Przez ostatnie lata nie był to najlepszy pomysł, ponieważ emeryt z lipca miewał czasami świadczenie wyższe o kilkaset złotych w porównaniu z emerytem czerwcowym.

Dlaczego tak było i co się zmieniło – o tym porozmawiamy dziś w pierwszym naszym spotkaniu z ZUS-em w czasie którego będziemy Każdemu Dawać Radę. W drugiej części porozmawiamy o tym, co się zmieniło w sytuacji osób samozatrudnionych i dlaczego zmianie uległy niektóre formularze wniosków. 

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.