Za czym tęsknimy? Czas na nas.

Wydawałoby się, że aktualny czas nie sprzyja powstawaniu nowych miejsc kultury. Nie dla twórców Lokalu w Bytomiu. 

To nowe miejsce, działające zaledwie od tygodnia, gromadzi lokalnych aktywistów i społeczników. Wspólnie pracują nad tym, by Bytom stał się miastem wypełnionym twórczą energią, do którego warto wracać.  Z założycielkami Lokalu - Magdaleną Koloch i Jagodą Stułą, rozmawiała Paulina Pikiewicz: 


 

Lokal w Bytomiu zlokalizowany na Placu Sobieskiego 3 zaprasza wszystkich zainteresowanych do przeprowadzenia warsztatów, wykładów i spotkań online. Potrzebna jest również pomoc w wyposażeniu miejsca niezbędnym sprzętem, takim jak krzesła, czy stoły. Odsyłamy na stronę facebookową Lokalu w Bytomiu. 

Za czym teraz tęsknimy?

Czas izolacji pozwolił docenić codzienne, drobne czynności, które kiedyś traktowaliśmy jako oczywiste i niezmienne. Wybranie się na koncert ulubionego wykonawcy, wspólne granie z kolegami, spontaniczne wypady - o swych kwarantannowych tęsknotach opowiadają młodzi redaktorzy "Czasu nas nas" Ewa Cisek, Adela Gamrat, Julia Ror, Bruno Widawski, Marcel Wodecki i Piotr Gajewski. 


 

Sezon rowerowy w pełni. Pomimo koronawirusowych obostrzeń chętnie wybieramy się na przejażdżki, które pozwalają odpocząć naszym przebodźcowanym umysłom. Z takiej terapii, korzysta również Ewa Cisek, młoda redaktorka audycji Czas na nas, z którą rozmawiają Paulina Pikiewicz i Małgorzata Lachendro: 


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.