Konkurs poetycki

Dziś w naszej audycji pomówimy o wyjątkowym konkursie poetyckim poświęconym pamięci ojca Ludwika Wrodarczyka, duchownego pochodzącego z Radzionkowa, który zginął śmiercią męczeńską na Wołyniu w 1943 roku. 

Rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. W dzisiejszej audycji gościć będziemy na antenie panie: Marię Kielar Czaplę – nauczycielkę katechezy w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzionkowie i Dagmarę Nawratek – dziennikarkę i poetkę. Z paniami rozmawia  ks. Marek Spyra.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl