Piast wygrał pierwszy mecz w rundzie finałowej i jest bliżej europejskich pucharów

fot.piastgliwice.eu

Piast Gliwice wygrał kluczowy dla walki o europejskie puchary mecz ze Śląskiem Wrocław. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Piotr Parzyszek.

Spotkanie w Gliwicach miało przybliżyć jedną z drużyn do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Już w 6. minucie bramkarza Piasta pokonał Przemysław Płacheta. Na szczęście dla gospodarzy zawodnik Śląska był na pozycji spalonej. Goście nadal atakowali, ale dobrze bronił František Plach. W 18. minucie gliwiczanie przeprowadzili kontratak, ale stuprocentową sytuację zmarnował Sebastian Milewski. Od tej pory spotkanie było bardzo wyrównane, ale w 36. minucie w końcu skutecznie zaatakowali piłkarze Waldemara Fornalika. Kristopher Vida rozpoczął akcję, zagrał piłkę do Martina Konczkowskiego, jego wrzutkę na bramkę zamienił Piotr Parzyszek, którego strzał głową pokonał Matusa Putnockiego. Po pierwszych 45. minutach bliżej zwycięstwa była drużyna z Gliwic.

Pierwsze 15. minut drugiej połowy nie przyniosło emocji. Ataki wrocławian nie były groźne. W 70. minucie drugą bramkę mógł strzelić Parzyszek, ale źle trafił w piłkę. Po chwili dwukrotnie z opresji Śląsk ratował Putnocky. W 82. minucie gospodarze strzelili drugą bramkę, ale w tej sytuacji musiał zainterweniować VAR, który dopatrzył się pozycji spalonej u jednego z graczy Piasta. Gospodarze utrzymali korzystny wynik do końca i to oni są bliżej gry w Lidze Europy w przyszłym sezonie.

Spotkały się dwie drużyny, które chciały grać w piłkę, dwie drużyny które stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki. Przyjechał bardzo trudny przeciwnik, który był bardzo wymagający. Po tym trudnym początku ruszyliśmy do gry, po tym jak Sebastian Milewski miał stuprocentową sytuację, a później to już była taka wymiana ciosów, myślę że nasze sytacje były jednak klarowniejsze, dlatego gratuluję drużynie zwycięstwa w naprawdę trudnym spotkaniu - skomentował ten mecz trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 – 36` Piotr Parzyszek (asysta Martin Konczkowski)

Piast: 26. František Plach – 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 4. Jakub Czerwiński, 2. Mikkel Kirkeskov – 10. Kristopher Vida, 6. Tom Hateley, 3. Tomasz Jodłowiec (75, 18. Patryk Sokołowski), 11. Jorge Félix, 19. Sebastian Milewski (85, 71. Dominik Steczyk) – 9. Piotr Parzyszek (77, 89. Patryk Tuszyński).

Śląsk: 1. Matúš Putnocký – 18. Lubambo Musonda, 5. Israel Puerto, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec – 19. Filip Marković (85, 32. Sebastian Bergier), 21. Jakub Łabojko, 6. Michał Chrapek (75, 25. Damian Gąska), 7. Róbert Pich, 8. Przemysław Płacheta (72, 24. Piotr Samiec-Talar) – 9. Erik Expósito.

żółta kartka: Chrapek.

sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

widzów: 1471.


Autor: Piotr Muszalski/pm/