Prezydent Duda w województwie śląskim.

fot. Wojciech Kocjan/Radio Katowice

Od spotkania z górnikami udającymi się do pracy w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju prezydent Andrzej Duda rozpoczął przedwyborcza wizytę w województwie śląskim. 

W ramach trwającej kampanii wyborczej Andrzej Duda wczesnym rankiem odwiedził kopalnię Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju. Na miejscu prezydent witał przychodzących do pracy górników, częstując ich przy tym kanapkami. 

Po tym symbolicznym geście prezydent w kilku słowach wspomniał o tym, jak istotnym miejscem dla naszej historii jest kopalnia, w której w 1980 roku podpisano porozumienia jastrzębskie. 

— Byłem z górnikami w dobrych i złych chwilach — mówił prezydent.


Po spotkaniu z górnikami prezydent ruszył w dalszą trasę. Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Wojciecha Korfantego oraz Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach. Prezydent spotkał się także z mieszkańcami Katowic, gdzie odbyło się spotkanie przy kawie na Placu Lecha i Marii Kaczyńskich.

Jak powiedział Polskiemu Radiu Katowice prezydent Duda, podczas wizyty uczcił pamięć ważnych wydarzeń i ludzi w regionie.


Andrzej Duda wybrał się także na największe targowisko w Dąbrowie Górniczej. Prezydent wszedł między stragany przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego a następnie wyszedł obok witającego go tłumu dąbrowian. Towarzyszyły mu głośne okrzyki poparcia, chociaż nie zabrakło także przeciwników. 

Po wizycie w Zagłębiu prezydent ruszył w dalszą trasę do województwa małopolskiego. Zaplanowano m.in. spotkanie z mieszkańcami Olkusza, Wieliczki oraz Gorlic.

Autorzy: Kamil Jasek, Wojciech Kocjan, Joanna Opas, Piotr Pagieła /mm/rs/