Zagłębie Sosnowiec przegrało z Wartą Poznań i jest w strefie spadkowej

fot.zaglebie.eu

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali u siebie z Wartą Poznań 0:2. Kolejna porażka spowodowała, że Trójkolorowi znaleźli się w strefie spadkowej Fortuna 1. Ligi.

Do Sosnowca przyjechał zespół, który jest jednym z faworytów do awansu. Jeszcze nie tak dawno, do grona klubów z ekstraklasowymi aspiracjami zaliczano Zagłębie. Jednak od kilku tygodni podopieczni Krzysztofa Dębka pogubili się i zaczęli osuwać się w dół pierwszoligowej tabeli. U Sosnowiczan razi przede wszystkim ich niemoc na Stadionie Ludowym, gdzie przegrali dwa ostatnie mecze. 

Nie inaczej było dziś. Na 5. minut przed przerwą gospodarzy zaskoczył Łukasz Spławski. Krótko po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Aleks Ławniczak. Zagłębie nie potrafiło odpowiedzieć na te dwa trafienia i mecz zakończył się kolejną porażką sosnowiczan we własnym domu.

Do zakończenia rozgrywek po tej kolejce pozostaną 3 spotkania. Warta jest już pewna gry w barażach o PKO BP Ekstraklasę. Zagłębie jest w strefie spadkowej, a żeby się z niej wydostać musi zacząć wygrywać i liczyć na potknięcia rywali.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 0:2 (0:1)
0:1 Łukasz Spławski, 40 minuta

0:2 Aleks Ławniczak, 49 minuta

Zagłębie:  Stępniowski - Ryndak, Łopata, Grzelak (55' Seedorf), Nawotka (69' Szwed) - Babiarz, Hołota, Karbowy (66' Rubio), Małecki, Pawłowski - Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.
Warta: Lis - Kuzdra, Kieliba, Kiełb, Ławniczak - Trałka, Jakóbowski (82' Apolinarski), Rybicki, Kupczak, Janicki (67' Danielewicz) - Spławski (72' Szczepaniak). Trener: Piotr Tworek.

Sędziuje: Mariusz Złotek (Gorzyce).
Żółte kartki: Hołota
Widzów: 556.

Autor: Piotr Muszalski/pm/