Zagłębie Sosnowiec wygrało w Chojnicach po imponującej końcówce

fot.zaglebie.eu

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec w ostatnie 15 minut meczu rozmontowali defensywę rywali trzykrotnie i wywieźli komplet punktów z Chojnic. Tym samym Chojniczanka spadła do II ligi.

Przed tym spotkaniem obie drużyny miały nóż na gardle. W gorszej sytuacji była Chojniczanka, która musiała ten mecz wygrać, aby jeszcze myśleć o walce o ligowy byt. Zagłębie również znajdowało się w strefie spadkowej, ale miało lepszy dorobek punktowy. Podopieczni Zbigniewa Smółki robili co mogli od pierwszego gwizdka. W pierwszej połowie byli stroną przeważającą, co udokumentowali bramką zdobytą w 22. minucie. Do dośrodkowania z lewej strony dopadł Oskar Paprzycki i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zagłębie ustępowało Chojniczance praktycznie w każdym aspekcie gry, a mogło wyrównać. W doliczonym czasie gry karnego nie strzelił Fabian Piasecki, którego uderzenie wyczuł Radosław Janukiewicz. 

W drugiej połowie Chojniczanka wypuściła prowadzenie z rąk. Najpierw wyrównał Fabian Piasecki w 79. minucie. Gospodarze po tej bramce kompletnie się pogubili, a kolejne trafienia zanotowali jeszcze Kacper Łopata i Patryk Małecki w doliczonym czasie gry.

Zdawaliśmy sobie sprawę przed tym meczem jak wygląda tabela, nie tylko w naszej sytuacji, ale i wielu drużyn, że jest duży ścisk i te różnice punktowe niewielkie. Po pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt dużo pozytywnych myśli, ale w szatni porozmawialiśmy, po przerwie wprowadziliśmy pewne korekty i odnieśliśmy zwycięstwo, chociaż wydaję mi się, że Chojniczanka w pewnym momencie odpuściła - mówił po tym spotkaniu Krzysztof Dębek, trener Zagłębia Sosnowiec.

Porażka Chojniczanki oznacza, że ten zespół przyszły sezon spędzi w II lidze. Zagłębie zdobywając 3 punkty w Chojnicach oddaliło się od strefy spadkowej, ale aż 5 zespołów zamieszanych w walkę o utrzymanie nie rozegrało jeszcze meczów w tej kolejce. Najlepiej dla Trójkolorowych byłoby zapunktować przeciwko Stali Mielec i Wigrom Suwałki.

MKS Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0)
1:0 Oskar Paprzycki, 22 minuta

1:1 Fabian Piasecki, 79 minuta

1:2 Kacper Łopata, 83 minuta

1:3 Patryk Małecki, 90+2 minuta

Zagłębie:  Stępniowski - Ryndak, Łopata, Polczak, Słomka (72' Beneta) - Małecki, Babiarz (59' Mularczyk), Radkowski, Seedorf (46' Szwed), Pawłowski - Piasecki. Trener: Krzysztof Dębek.
Chojniczanka: Janukiewicz - Paprzycki, Klabnik, Bartosiak, Wachowiak (46' Sacharuk) - Ziętarski (77' Rajch), Zejdler, Kuzimski, Wolski, Papikyan (65' Trojanowski) - Mikołajczak. Trener: Zbigniew Smółka.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn) .
Żółte kartki: Seedorf, Małecki, Piasecki

Autor: Piotr Muszalski/pm/