Mieszkańcy Chorzowa Starego skarżą się na utrudniający życie fetor

fot. Kamil Jasek/Radio Katowice

Mieszkańcy Chorzowa Starego skarżą się na utrudniający życie fetor. W pobliżu ich mieszkań składowana jest biomasa z buraków cukrowych, którą spala pobliska elektrociepłownia CEZ.

Jak mówią, w upalne dni smród jest nie do zniesienia. W sprawie kilkukrotnie interweniował urząd miasta wysyłając pisma do kierownictwa zakładu, śląskiego urzędu wojewódzkiego oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.


Elektrociepłownia zapewniła, ze pracuje nad wyeliminowaniem problemu. Jak mówi rzecznik spółki Sebastian Włodarski, dodatkowe ilości biomasy zmagazynowane zostały ze względu na przerwy w dostawach spowodowane pandemią. 


Według zapewnień, zakład jest w trakcie uprzątania i zabezpieczania terenu na którym składowana jest wydzielająca fetor biomasa. Przy ulicy Jadwigi magazynowany ma być neutralny zapachowo pelet z łuski słonecznika. 

Z mieszkańcami rozmawiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. /pg/


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl