Pielgrzymka kobiet i kwarantanna

W trzeci poniedziałek miesiąca, w Uroczystość św. Jacka Odrowąża, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej, w audycji ŚLADY rozmawiamy o aktualnych sprawach. 

Za nami pielgrzymka świata żeńskiego do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich, która odbyła się w jakże odmiennych niż zwykle okolicznościach z powodu sanitarnej ostrożności związanej z pandemią koronawirusa. Szczególnie teraz wydobywamy drugi tytuł Pani Piekaskiej: LEKARKA i prosimy, by pomogła nam wygrać ten trudny czas. Za Arcybiskupem Wiktorem, który skierował słowo - litanię dziękczynienia wobec kobiet - czytane w minioną niedzielę we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej, wraz z Biskupem pomocniczym Markiem Szkudło rozmawiamy o fenomenie kobiet. Biskup - uzdrowieniec dzieli się także swoimi spostrzeżeniami związanymi z 51. dniową kwarantanną z powodu dodatniego wyniku COVID-19. Serdecznie zapraszam do wysłuchania audycji - ks. Michał Anderko.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl