Moda. Martyna Czech. Plany na wakacje.

fot. fb/Martyna Czech

Trzy miesiące temu nikt z nas nawet nie przypuszczał, że koronawirus i #zostańwdomu całkowicie zmienią naszą rzeczywistość. 

Chyba nigdy wcześniej nie tęskniliśmy aż tak bardzo do górskich wędrówek i spacerów po plaży, dlatego zapytaliśmy naszych najmłodszych redaktorów, jakie mają plany na tegoroczne wakacje?


 

O swoich planach opowiadali Ewa Cisek, Julia Ror, Piotr Gajewski i Marcel Wodecki.

"Malarstwo to mój nałóg" - opowiada Martyna Czech, zwyciężczyni 42. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w 2015 roku.

 Jej wyraziste kolorystycznie i merytorycznie prace wyrażają złość i cierpienie, które autorka nieustannie przeżywa w zderzeniu ze światem. Jak mówi - jest to beznadziejna próba zrozumienia mechanizmów międzyludzkich, które zmuszają ją do prowadzenia życia outsidera: 


Martyna Czech czynnie działa w stowarzyszeniu wspierającym króliki odzyskiwane z hodowli, czy przyjmowane po interwencjach służb. Stowarzyszenie Pomocy Królikom - Śląski Króliczok apeluje o Państwa pomoc.

Internet oszalał na punkcie jej filmu o tym, jak zmieniała się kobieca moda.

Dzisiaj łączymy się z wyjątkowym gościem. Krakuską, youtuberką, blogerką, pisarką i reżyserką w jednym, czyli Karoliną Żebrowską, która od kilku lat pisze i tworzy o kobiecej modzie, tej polskiej i nie tylko.


 

Z Karoliną Żebrowską rozmawiała Małgorzata Lachendro. Karolina jest a Krakowa, ale także w naszym województwie nie brakuje pasjonatek i pasjonatów mody historycznej. Jedną z grup rekonstrukcyjnych jest na przykład Krynolina, Stowarzyszenie z siedzibą koło Pszczyny. Dziewczyny z Krynoliny regularnie organizują pikniki, pojawiają na różnego rodzaju wydarzeniach. 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.