Współczesny taniec ludowy. Czas na nas.

Dziś w młodzieżowym cyklu Radia Katowice "Czas na nas” dwukrotnie poruszony zostanie temat folku i folkloru. Do tematu wprowadzi nas pierwszy odcinek rozmów "Na dużej przerwie” przeprowadzanych z młodzieżą katowickiego liceum ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika. Co licealiści sądzą o sztuce ludowej i pokrewnej sprawdzał Samuel Baron.


 

Taniec współczesny i kultura ludowa górali żywieckich - to dwa światy przeplatające się ze sobą. Miksuje je swobodnie Bartłomiej Mieszczak, tancerz i choreograf, który traktuje taniec ludowy jako rodzaj zakorzeniania emocjonalnego, łączącego go z kulturą przodków. Ciało jako wehikuł czasu. To dla młodych tancerzy związanych z Wydziałem Teatru Tańca w Bytomiu credo, które kieruje ich twórczością.


 

Słowom Bartka Mieszczaka towarzyszył utwór Kapeli z Innej Struny - Pyszczygniew w kompozycji Krystiana Pisiowicza. Rozmowę przeprowadziła Paulina Pikieiwcz.


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.