7 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej

7 osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Katowic. Zabezpieczono też maczety, race i narkotyki. 

Śledztwo prowadzone przez w Katowicach CBŚP prowadzą czynności w sprawie nadzorowanej przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy gangu, który działał od 2014 roku.

Członkowie działali na terenie całego kraju i mieli dopuszczać się przestępstw kryminalnych, wymuszeń rozbójniczych czy produkcji i sprzedaży znacznych ilości narkotyków.

Powiązani byli ze środowiskiem pseudokibiców jednego z klubów sportowych. Mężczyźni są również podejrzani o udział w tzw. ustawce, do której doszło w 2010 roku.

Do zatrzymań doszło w Chorzowie, Rudzie Śląskiej oraz Świętochłowicach. Zatrzymano 5 osób w wieku od 23 do 30 lat. Ponadto 2 mężczyzn w wieku 33 i 40 lat, doprowadzono do prokuratury z Aresztu Śledczego. Podejrzani usłyszeli już zarzuty, 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.


Autor: Joanna Opas /pg/