Stal pokonana! Pierwsze zwycięstwo Podbeskidzia w PKO BP Ekstraklasie

fot.podbeskidzie.pl

W starciu beniaminków PKO BP Ekstraklasy lepsi okazali się Górale. Podbeskidzie Bielsko - Biała wygrało ze Stalą Mielec, odnosząc pierwsze ligowe zwycięstwo.

Pod Klimczokiem spotkały się dwie drużyny, które jeszcze nie tak dawno cieszyły się z awansu do krajowej elity. Stal Mielec do tej kolejki najlepiej radziła sobie w rozgrywkach z beniaminków. Goście chcieli to pokazać w dzisiejszym spotkaniu, bo mecz zaczęli od ataków. Jednak piłkarze Stali rzadko zagrażali bramce Rafała Leszczyńskiego. Z biegiem czasu mecz się wyrównał i to piłkarze gospodarzy zaczęli atakować bramkę przyjezdnych. W 32 minucie, po faulu przed polem karnym, do rzutu wolnego podszedł Rafał Figiel. Pomocnik Górali przymierzył prawie idealnie, piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i spadła na 5. metr pola karnego. Tam najlepiej zachował się Kami Biliński, który wpakował piłkę do siatki. Stal nie rzuciła się do odrabiania strat, a i piłkarze spod Klimczoka nie zagrozili już w tej połowie Rafałowi Strączkowi.

W drugiej połowie gospodarze pozwolili grać Stali, ataki gości były coraz groźniejsze, a wprowadzony na boisko Paweł Tomczyk, w jednej z sytuacji, powinien doprowadzić do wyrównania. Z biegiem minut ataki Stali były coraz bardziej chaotyczne, dwukrotnie goście domagali się też podyktowania rzutu karnego, ale gwizdek sędziego w obu przypadkach milczał. Zawodnicy z Bielska - Białej dowieźli zwycięstwo do końca, ciesząc się z pierwszej wygranej po powrocie do PKO BP Ekstraklasy.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – PGE FKS STAL MIELEC 1:0 (1:0)

Kamil Biliński '32

Podbeskidzie: Rafał Leszczyński - Filip Modelski, Kornel Osyra, Dmytro Baszłaj, Kacper Gach - Rafał Figiel, Michał Rzuchowski - Filip Laskowski (69' Szymon Mroczko), Tomasz Nowak (80' Gergo Kocsis), Karol Danielak (69' Mateusz Marzec) - Kamil Biliński

Stal: Rafał Strączek - Krystian Getinger, Wojciech Błyszko (59' Martin Sus), Kamil Kościelny, Marcin Flis (79' Łukasz Zjawiński) - Mateusz Matras, Maciej Urbańczyk - Maciej Domański (72' Damian Pawłowski), Grzegorz Tomasiewicz (59' Paweł Tomczyk), Mateusz Mak - Andreja Prokić (72' Jakub Wróbel)

Żółte kartki: Gach (Podbeskidzie) oraz Tomasiewicz (Stal)


Autor: Piotr Muszalski/pm/