Zagłębie Sosnowiec rozbiło Sandecję
03.10.2020
18:09:00

Niemal miesiąc kibice w Sosnowcu musieli czekać na wygraną Zagłębia w pierwszoligowych rozgrywkach. Gdy do tego doszło, piłkarze Zagłębia zrobili to w efektownym stylu.

Strzelanie na Stadionie Ludowym rozpoczął Mateusz Grudziński. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem, do siatki, w doliczonym czasie gry trafił Mateusz Szwed. Już w drugiej połowie na 3:0 podwyższył Goncalo Gregorio i była to ostatnia bramka tego meczu. Sosnowiczanie zaliczyli więc drugie zwycięstwo w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi, co znacznie poprawiło ich pozycję w tabeli. W następnej kolejce piłkarze z Kresowej zmierzą się na wyjeździe z GKS Bełchatów.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)

1:0 Mateusz Grudziński, 20 minuta

2:0 Mateusz Szwed, 45+3 minuta

3:0 Goncalo Gregorio, 67 minuta

ZAGŁĘBIE: Stępniowski - Turzyniecki, Duriska, M. Grudziński, Gojny - Szwed (73' Kieca), Maia 980' Korzeniecki), Oliveira (66' Karbowy), Mularczyk, Małecki (81' Pawłowski) - Gregorio (73' Nowak). Trener: Krzysztof DĘBEK.
SANDECJA: Pietrzkiewicz - Danek (62' Basta), Szufryn, Piter-Bućko, Dziwniel - Chmiel (73' Ogorzały), Sovsić (46' Małkowski), Kamiński, Kasprzak, P. Mandrysz (62 Walski)'  - Korzyn. Trener: Piotr MANDRYSZ

Żółte kartki: M. Grudziński - Szufryn, Kasprzak, Piter-Bućko
Widzów: 1348.