W Sosnowcu bez sensacji. Zagłębie przegrało wysoko z Unią Oświęcim
09.10.2020
22:45:00

Hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w PHL. W Sosnowcu wysoko pokonali Zagłębie 5:1.

Podopieczni Grzegorza Klicha tylko w pierwszej tercji potrafili nawiązać wyrównaną walkę z hokeistami gości. Po stracie gola, odpowiedzieli trafieniem Igora Smala. Potem na tafli Stadionu Zimowego rządzili już tylko zawodnicy z Oświęcimia. Przełomową częścią spotkania była druga tercja gdy to przyjezdni strzelili trzy bramki. W ostatniej dołożyli jeszcze jedno trafienie i z Sosnowca wyjechali z kompletem punktów.

Zagłębie Sosnowiec – Re-Plast Unia Oświęcim 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

0:1 - Patryk Malicki (06:50),

1:1 - Igor Smal - Dominik Nahunko, Rusłan Baszyrow (15:23),

1:2 - Daniił Oriechin - Jere Helenius, Łukasz Krzemień (25:50)

1:3 - Eliezer Sherbatov - Aleksiej Trandin (29:26),

1:4 - Gregor Koblar - Luka Kalan, Sebastian Kowalówka (39:21),

1:5 - Gregor Koblar - Luka Kalan - Sebastian Kowalówka (56:04, 5/4)

Minuty karne: 6-10.