Młodzi geniusze. Czas na nas.

Dziś w naszym młodzieżowym cyklu "Czas na nas" wybierzemy się w świat młodych geniuszy. Porozmawiamy z pewną osobą o niezwykłym talencie a wcześniej, w temat szczególnych uzdolnień wprowadzi nas kolejny odcinek rozmów "Na Dużej Przerwie". Z Mają, Mileną, Marysią, Maksymem i Marcelem z katowickiego liceum numer I rozmawiał Samuel Baron.


 

Karolina Białas to 16-latka, której pasją jest łyżwiarstwo figurowe. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów w kraju i za granicą. Wszystko dlatego, że większość swojego życia spędza na tafli lodowej, ciężko trenując w uczniowskim klubie sportowym "Spin Katowice". Czy Karolina ma czas na życie prywatne i czy łyżwiarstwo figurowe jeszcze daje jej radość? O to zapytaliśmy ją samą, tuż po zakończonym treningu. Rozmowa Agnieszki Loch. Tuż po naszej rozmowie Karolina zajęła w 3 miejsce w Zawodach Otwarcia Sezonu w Oświęcimiu.


"Nauka to przyszłość" - potwierdzają na przykład uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Parzymiechach, którzy wzięli udział w V edycji programu edukacyjnego ,,Być jak Ignacy” organizowanym przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W ramach projektu zostało powołane koło naukowe: „Metlerki”. Czego się nauczyli?"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.