Temat do dyskusji. Smog.

Wskaźniki szkodliwych pyłów w powietrzu są w Polsce 20-krotnie większe niż w innych krajach Unii Europejskiej. Tak źle jest tylko w Bułgarii. 

Wśród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Europy są przede wszystkim  aglomeracje bułgarskie i polskie, w tym Opoczno, Żywiec, Rybnik, Pszczyna, czy Kraków. A jesteśmy nie tylko tym co pijemy, czy jemy, ale także tym czym oddychamy!

Rezultat: niska masa urodzeniowa dzieci, problemy z neurorozwojem, czyli niższy poziom inteligencji, a w wieku starszym: choroby płuc, czy serca itp itd. Czy potrzeba większej liczby argumentów? Okazuje się, że wciąż ich za mało o czym opowiedzą: 

Klaudyna Jackiewicz-Szewczyk z Rybnickiej Rady Kobiet oraz prof. Andrzej Lekston - Kierownik Pracowni Hemodynamiki w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Zaprasza Jadwiga Woźnikowska. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.