Wyjazd siatkarzy Jastrzębskiego Węgla do Rumunii odwołany! Powodem koronawirus u rywali

fot.jastrzebskiwegiel.pl

Z powodu potwierdzonych przypadków koronawirusa w rumuńskiej drużynie Arcada Galati turniej 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów nie dojdzie do skutku w zaplanowanym terminie. W dniach 27-29 października zespół Jastrzębskiego Węgla miał wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym do fazy głównej Ligi Mistrzów.

W turnieju kwalifikacyjnym do fazy głównej Ligi Mistrzów oprócz Pomarańczowych mieli wystąpić siatkarze rumuńskiego klubu Arcada Galati oraz węgierskiego Fino Kaposvar. Polscy zawodnicy szykowali się już do wyjazdu nad Dunaj. Pomarańczowi mieli w niedzielę zaplanowany nocleg w Warszawie, zaś w poniedziałek rano wylot ze stolicy kraju do Bukaresztu.

W sobotę po meczu PlusLigi z Treflem Gdańsk śląski klub otrzymał informację od Arcady Galati o potwierdzonych przypadkach koronawirusa w tamtejszym zespole. Wiadomość ta została przekazana również przez Rumunów do Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej. CEV w niedzielę oficjalnie poinformował wszystkie zainteresowane strony o przełożeniu turnieju w Galati na inny termin. Jeszcze podczas ostatnich negocjacji z udziałem wszystkich trzech klubów uczestniczących w tej rundzie kwalifikacji - na wypadek ewentualnych zakażeń w zespołach - CEV wyznaczył dodatkowy termin na rozegranie meczów w dniach 10-12 listopada.

I jeśli tym razem nic nie stanie na przeszkodzie, to właśnie we wskazanym wyżej terminie odbędzie się turniej premiujący jego zwycięzcę grą w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Niewykluczone też, że wówczas może dojść do zmiany gospodarza turnieju.

Autor: Piotr Muszalski/pm/jastrzebskiwegiel/