Czas na nas. Festiwale w 2020 roku.

Miłośnicy festiwali mają za sobą trudny sezon. W tym roku pandemia pokrzyżowała plany zarówno organizatorom, jak i stałym bywalcom tych wydarzeń. Dziś "Na Dużej Przerwie" powrócimy pamięcią do piękniejszych czasów festiwalowej swobody, ale pomówimy również o pomyśle festiwali internetowych... Co o tych sprawach myślą licealiści - wypytywał reporter Radia Katowice. Z uczniami katowickiego liceum imienia Mikołaja Kopernika, Zuzą, Marcelem, Maksymem i Alicją rozmawiał Samuel Baron.


 

Niewiele młodych osób na pytanie "Kim będziesz w przyszłości?" odpowiada "Organizatorem festiwali." Nie planował tego również gość dzisiejszego odcinka "Czasu na nas". Jako dwudziestoletni chłopak współtworzył pierwszą edycję festiwalu Ars Independent. Imprezy, która promuje kulturę internetową i najróżniejsze multimedialne eksperymenty. O tym jak tworzyć kulturę młodych opowie nam Bartłomiej Sołtysik. Z Bartłomiejem Sołtysikiem, jednym z twórców festiwalu Ars Independent rozmawiał Samuel Baron.


 "Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.