Piłkarze GKS Jastrzębie z pierwszym zwycięstwem w lidze
07.11.2020
19:07:00

Piłkarze GKS Jastrzębie wygrali w Opolu z Odrą 2:0. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo podopiecznych Pawła Ściebury na pierwszoligowych boiskach.

Od pierwszych minut zaatakowali gospodarze, którzy trzykrotnie mogli pokonać Mariusza Pawełka. Z minuty na minutę do głosu dochodzili goście co zaowocowało wywalczeniem jedenastki. W polu karnym błąd popełnił Piotr Żemło, który otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Rzut karny wykorzystał Daniel Szczepan i GKS prowadził 1:0. Po zdobytej bramce goście kontrolowali przebieg spotkania i mogli podwyższyć rezultat, ale więcej goli w tej części nie padło.

Za to drugą część jastrzębianie zaczęli koncertowo. W 52. minucie świetnie przymierzył Farid Ali i podwyższył na 2:0. Gospodarze próbowali się odgryźć, ale nie mieli argumentów na dobrze prezentujący się zespół gości. Ci mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło skuteczności. Jednak zwycięstwo w Opolu w przypadku GKS Jastrzębie można śmiało nazwać przełamaniem. Klub ze Śląska wygrał po raz pierwszy od 5. miesięcy.

- Najlepszym podsumowaniem tego spotkania będzie to, że wygrał zespół. W poprzednich meczach, mimo że byliśmy chwaleni za grę, to nic nam to nie dawało, a presja rosła. Cieszymy się z tego zwycięstwa, bo czekaliśmy na nie bardzo, bardzo długo. Jeszcze raz podkreślam, że wygrał dzisiaj zespół, a tego w poprzednich meczach brakowało. Popełnialiśmy błędy indywidualne, źle się komunikowaliśmy i mimo całkiem przyzwoitej gry, przegrywaliśmy, co było nie do zniesienia. Gratulacje dla mojego zespołu za determinację, ogromną wolę walki i dyscyplinę. Powtórzę raz jeszcze, że dzisiaj wygrał zespół, bo do tej pory tym zespołem nie byliśmy - mówił po spotkaniu trener jastrzębskiego GKS, Paweł Ściebura.

Dzięki zwycięstwu zespół z Jastrzębia Zdroju ma na swoim koncie 4 punkty. Tym samym oddalił się od "czerwonej latarni' ligi Sandecji Nowy Sącz na trzy oczka.

Odra Opole - GKS Jastrzębie 0:2 (0:1)
0:1 - Daniel Szczepan 24’ (rzut karny)
0:2 - Farid Ali 52’

Odra Opole: Kacper Rosa - Piotr Żemło, Krzysztof Janus (55. Rafał Niziołek) , Tomas Mikinic (70. Łukasz Winiarczyk), Sebastian Bonecki (55. Dawid Kort), Konrad Kostrzycki, Konrad Matuszewski, Arkadiusz Piech (61. Mateusz Gancarczyk), Miłosz Trojak (70. Maciej Wróbel), Kacper Tabiś, Konrad Nowak.

GKS Jastrzębie: Mariusz Pawełek - Mateusz Bondarenko, Szymon Zalewski (80. Kryspin Szcześniak), Lukas Bielak, Kamil Jadach (70. Patryk Skórecki), Farid Ali (87. Jakub Apolinarski), Daniel Szczepan (70. Daniel Rumin), Dawid Witkowski, Daniel Feruga (k), Marek Mróz, Michał Rutkowski.

Żółte kartki: Żemło, Piech, Bonecki, Trojak, Matuszewski (Odra) oraz Szczepan (GKS).
Czerwona kartka: Żemło (Odra).