Wraca temat kopalni cynku i ołowiu

fot. Łukasz Szwej/Radio Katowice

Wraca temat kopalni cynku i ołowiu w powiecie zawierciańskim. 29 października Ministerstwo Klimatu przedłużyło koncesję kanadyjskiej firmie Rathdowney, która od ponad 10 lat rozpoznaje złoża cynku i ołowiu na Jurze.

Wszystko to mimo zapowiedzi, które latem przedstawiał resort środowiska.

Wówczas ministerstwo sprzeciwiało się dalszym pracom kanadyjskiej firmy. Przeciwni budowie kopalni są mieszkańcy i samorządy, w trosce o środowisko i lokalną turystykę.


Do tej pory Ministerstwo Klimatu nie odpowiedziało na pytania naszego reportera, które zadaliśmy drogą mailową. W sprawie interweniowali też posłowie PiS z naszego regionu, domagając się od Ministerstwa wyjaśnień dotyczących przedłużenia koncesji.


Autor: Łukasz Szwej /pg/


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl