K-pop. Czas na nas.

Mówi się, że każde pokolenie ma swój własny boysband. 

Wszystkie mają jeden wspólny, niezmienny mianownik. Wierna rzesza fanów, którzy okupują koncerty, zalewają fora internetowe i wykupują wszystkie płyty na pniu i pałają do swoich idoli prawdziwą fanowską miłością. 

Zaczęło się od The Beatles, potem The Jackson 5, w końcu Backstreet Boys, Take That, Westlife, Just 5 aż po One Direction. I tak przyszedł czas na nowe. Boysbandowa i girlsbandowa fala prosto z Korei. Kpop. Koncerty koreańskich gwiazd i atmosferę, która im towarzyszy porównuje się do fenomenu The Beatles. Czy nasza młodzieżowa ekipa z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach podziela ten kpopowy entuzjazm? Swoimi spostrzeżeniami na temat kpopu podzielili się z nami Maja, Ania, Marcel, Maksym i Julian z katowickiego kopernika.


 

Śpiewa z wokalistami ulubionych zespołów, odtwarza choreografie z teledysków, a nawet mówi po koreańsku.  Nadia Marona otwarcie przyznaje, że całkowicie wsiąkła w świat k-popu. Skąd się wzięło jej zainteresowanie i co w k-popie jest takiego pociągającego? Pyta Konstancja Snopczyńska.


 

Ania Fojkis mówi wprost, że uwielbia K-pop, ale czuje się w obowiązku mówić także o ciemnych stronach koreańskiego przemysłu muzycznego. Najwięcej kontrowersji wzbudza u fanów traktowanie gwiazd przez tzw. koreańskie fabryki idoli.


 

Autorki: Konstancja Snopczyńska, Małgorzata Lachendro


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.