OFF Club 2020: Zamilska

fot. Radek Kaźmierczak

Festiwale często odbywają się w miastach, ale wymagają zwykle od fanów znalezienia się w jednym określonym miejscu i czasie, tak też jest w przypadku OFF Festivalu. Nowa formuła OFF Clubu zakłada odwrócenie tej zasady. 

OFF Club 2020 w nowej formule na nowe czasy. To koncepcja koncetów online, które nie tylko są ucztą muzyczną, ale także wizualną. To muzyczna podróż przez miasto, które jest domem OFF Festivalu, czyli Katowice. Od 1 grudnia, kolejno w każdy wtorek muzyka zagości w różnych wyjątkowych i nieoczywistych miejscach. Pierwsze karty tego projetu odkrywa Ola Siążnik wraz z gośćmi.


Myślę, że to będzie całkiem inne doświadczenie niż czas na festiwalu, koncerty online nie zastąpią nam normalnych spotkań muzycznych - mówi Artur Rojek

Dyrektor artystyczny OFF Festivalu podkreśla, że to doświadczenie nie wiąże się tylko z oglądaniem koncertów na ekranie telewizorów, czy laptopów, ale także z tym, co przeżywa artysta, kiedy gra do pustej sali. Występ Artura Rojka także będzię jednym z punktów podróży tegorocznego OFF Clubu. 

Pierwszy OFF Club 2020 to koncert ZAMILSKIEJ, której muzykę Iggy Pop określa jako "wibrujący bas". Muzyka elektroniczna w kościele? Tak. 

Jak się gra w wyjątkowym anturażu, pomieszaniu surowości i dewocjonaliów? Czy udało się przenieść muzykę do strefy sacrum? O tym w wywiadzie z artystką.


W mojej muzyce najważniejsze jest to, że każdy odbiera ją inaczej - podkreśla ZAMILSKA

Do tańczenia, do spania, do refleksji - OFF Club 2020, Zamilska w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, muzyka z Katowicami w tle to wszystko już 1 grudnia 2020 r. o 18:00 na Facebook'u OFF Festivalu. 


/as/