Ogłoszenie laureatów I edycji nagrody Świadek Historii. Transmisja on-line.

fot. IPN Katowice

23 grudnia 2020 r. o godzinie 11:00 w siedzibie Radia Katowice odbędzie się ogłoszenie laureatów I edycji nagrody "Świadek Historii".

Zobacz transmisję on line.


W 2020 r. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach zaprosił do zgłaszania kandydatów do I edycji Nagrody Honorowej IPN "Świadek Historii”. To wyróżnienie honorowe, przyznane jest raz w roku instytucjom, organizacjom i osobom fizycznym szczególnie zasłużonym dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w regionie (w tym przypadku w woj. śląskim) oraz wspierającym pion edukacyjny IPN w realizacji ustawowej działalności w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym w poszczególnych regionach kraju.

 Nagroda przyznawana jest corocznie w oddziałach IPN w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.

W 2020 r. wyróżnienie po raz pierwszy przyznane będzie przez katowicki oddział IPN.

Nagroda jest przyznawana obywatelom polskim oraz osobom niebędącym obywatelami polskimi. Może być także przyznana pośmiertnie. Nagrodę przyznaje Kapituła, której przewodniczącym jest Prezes Instytutu Pamięci Narodowej. "Świadek Historii" uzupełnia ogólnopolską nagrodę IPN "Kustosz Pamięci Narodowej".

 Organizatorami środowego wydarzenia są Oddział IPN w Katowicach oraz Radio Katowice.

/mm/