Temat do dyskusji: Góralskie veto

Pandemia koronawirusa dotknęła wszystkich, nie tylko przedsiębiorców. Wszyscy zmagamy się z obostrzeniami, wszyscy musieliśmy zmienić swoje życie, a wielu z nas utraciło źródła dochodów.

Pandemia uderzyła także w przedsiębiorców. Pomimo tego, że tarcze antykryzysowe liczone są już w miliardach złotych, wielu z nich przekonuje, że dalsze przedłużanie obostrzeń doprowadzi do ich bankructwa. Stąd pojawiły się takie inicjatywy jak "Góralskie veto", "Bałtyckie veto", czy "OtwieraMY".

W sieci dostępna jest interaktywna "mapa wolnego biznesu". Jak oceniać tego rodzaju inicjatywy? Naszymi gośćmi są dzisiaj: posłanka Marta Golbik (Platforma Obywatelska) oraz poseł Adam Gawęda (Prawo i Sprawiedliwość). 

Rozmawia Józef Wycisk. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.