Rehabilitanci bez szczepień na koronawirusa

fot. Kamil Jasek/Radio Katowice

W szczepionkowej kolejce każdy musi odstać swoje, czyli poczekać na swój czas. 

To niby zrozumiałe. Nie do końca natomiast można zrozumieć, dlaczego osoby wykonujące ten sam zawód dla takich samych odbiorców, raz są w grupie "zero" a innym razem... Bóg wie gdzie? Tak jest na przykład z rehabilitantami zajmującymi się osobami niepełnosprawnymi. Przykładem są ci, pracujący dla łodygowickiego Towarzystwa Integracyjnego "Eurobeskidy". Jak mówi jego prezes, Stanisław Handerek, ktoś zapomniał o jego pracownikach, z którym rozmawiał Jarosław Krajewski. Czy rozmowy na ten temat w Warszawie coś zmienią? Jeśli nie, niepełnosprawnym seniorom pozostaną maski, kombinezony i... pandemiczny strach przed panem od masażu. Warto dodać, że w Łodygowicach pracuje raptem siedmioro rehabilitantów, którzy pod opieką mają ponad 300 osób.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl