Pandemiczne podróże z komiksem. Czas na nas.

Każdy chciałby znaleźć odpowiedź na pytanie "jak żyć?". Recepty Państwu na to nie zdradzimy, bo sami ciągle poszukujemy odpowiedzi, możemy jednak zastanowić się nad tym "gdzie żyć?". Która kultura jest najbardziej interesująca, gdzie warto pracować, a gdzie pojechać na Erasmusa może i chociaż na chwilę poczuć się jak u siebie gdzieś indziej? Zapytaliśmy tych, którzy mają przed sobą jeszcze całe życie. O swoich marzeniach, planach i spostrzeżeniach Konstancji Snopczyńskiej opowiadali uczniowie z liceów imienia Mikołaja Kopernika w Katowicach i Stefana Batorego w Chorzowie.


 

Pandemia - nieco zmieniła nasz sposób myślenia. O zdrowiu, życiu i o tym, co ważne. Może więc dadzą się Państwo przekonać i do tego, że mamy całkiem ładny kraj. A nawet Katowice mogą być piękne. Tylko trzeba spojrzeć na nie z innego punktu widzenia… O tym jak się studiuje w pandemii i czy "polski język, trudna język" - opowiadają studenci Uniwersytetu Śląskiego. Piękną polszczyzną - popisywali się młodzi z Nigerii i Kazachstanu. A podsłuchiwała ich Marta Dobrowolska. 


 

Było o podróżach, o szukaniu swojego miejsca na ziemi, a teraz zajmiemy się kulturą obrazkową w najlepszym wydaniu. Komiksy. Ktoś pamięta swój pierwszy komiks? Czytało się? A może dalej się czyta? Jedni uważają, że komiksy są dla dzieci, inni - że ich czas świetności minął i czytuje je już tylko starsze pokolenie. Czy naprawdę zainteresowanie komiksami zależy od wieku? Sprawdziła Konstancja Snopczyńska.


 

Wiele lat minęło odkąd w sklepach pojawiały się wyczekiwane przez dzieci i młodzież nowe przygody "Kajka i Kokosza" czy "Tytusa, Romka i A'Tomka". Ich miejsce zajęli poniekąd bohaterowie komiksów Disneya i Marvela, ale czy to oznacza, że polscy autorzy zniknęli? Szukamy odpowiedzi u źródła. O ocenę sytuacji poprosiliśmy scenarzystę i popularyzatora polskiego komiksu - Daniela Gizickiego. A tę rozmowę przeprowadził Samuel Baron.


 

A teraz DO ZOBACZENIA, czyli nasz cotygodniowy przegląd tego, co warto obejrzeć!

Przegląd o kinie - światowym i tym najbliższym, także na światowym poziomie. Marta Dobrowolska zdradziła, że będziemy się chwalić i cieszyć.


 


"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.