Smog i Ząbkowice

W "Wysypisku" naszej ekologicznej audycji, opowiemy dzisiaj historię... smogu. Wybierzemy się do Ząbkowic, dzielnicy Dąbrowy Górniczej, której część mieszkańców narzeka na zdegradowane środowisko i brak planów na przyszłość. Sprawdzimy, co na ten temat mają do powiedzenia władze Dąbrowy Górniczej. Na koniec informacje "wyłowione z ekosieci". 

Zapraszają Iwona Kwaśny i Katarzyna Głuch-Juszkiewicz.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach