Powstają nowe punkty szczepień

fot. Kamil Jasek/Radio Katowice

W regionie powstają nowe punkty szczepień przeciw COVID-19.

Trzy nowe punkty prawdopodobnie powstaną w powiecie cieszyńskim. Starosta zaproponował już lokalizację pierwszego punktu w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Na zgodę wojewody śląskiego czekają jeszcze gminy Cieszyn i Strumień, które także wystosowały wniosek o organizację punktu szczepień. W Cieszynie miała by to być Hala Widowiskowo-Sportowa a w Strumieniu Strażnica OSP w Bąkowie. Wszystkie dodatkowe, masowe punkty szczepień mają termin organizacji do 18 kwietnia a od następnego dnia, mają rozpocząć działalność. 

Z kolei władze Częstochowy uzgodniły ze szpitalami oraz wojewodą Punkty Szczepień Masowych przeciwko COVID-19. Mają one działać w Częstochowie w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ulicy Mirowskiej oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy alei Pokoju. 

W związku ze spodziewanym zwiększaniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19 dostarczanych do Polski powstał rządowy plan utworzenia Punktów Szczepień Masowych (PSM) w każdym powiecie. Wojewodowie i samorządy mają dążyć do zapewnienia w każdym powiecie możliwości wykonywania ok. 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców. 

Autorzy: Zdzisław Makles, Andrzej Ochodek /rs/