Katarzyna Wasick wicemistrzynią Europy
18.05.2021
20:39:00

Katarzyna Wasick zdobyła złoty medal na 50 metrów stylem dowolnym podczas mistrzostw Europy w pływaniu. W finale Polka poprawiła własny rekord kraju czasem 24,17.

Wasick finiszowała ex aequo z reprezentantką Danii Pernille Blume. Złoty medal zdobyła Holenderka Ranomi Kromowidjojo. To największy sukces w dotychczasowej karierze 29-letniej Wasick. Zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice od początku mistrzostw kontynentu w Budapeszcie była świetnie dysponowana. W wyścigach eliminacyjnych dwukrotnie poprawiła własny rekord kraju. Tego samego dokonała w finale.

W nim od początku na prowadzenie wyszła holenderska pływaczka. Za jej plecami toczyła się walka o drugie miejsce pomiędzy Wasick i Blume. Polka i Dunka dotknęły ściany równocześnie. Za nimi przypłynęła Maria Kamieniewa.

Polska pływaczka już wcześniej zapewniła sobie kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Jej wynik daje nadzieję na medal w stolicy Japonii, gdyż Kromowidjojo i Blume to zawodniczki ze światowej czołówki. Pierwsza jest złotą medalistką z IO w Londynie. Blume tej samej sztuki dokonała 4 lata później w Rio de Janeiro.