Wspólnota

Serdecznie Państwa zapraszamy na kolejny odcinek audycji "Ślady-Wspólnota". Paweł Wróbel i Mateusz Gębka to swego rodzaju ewenementy. Mimo, że mają już swoje lata i studia w trakcie, albo już za sobą, mimo, że prowadzą dorosłe życie to... jako ministranci nie rozstali się nigdy z ołtarzem. Służą od 17-tu lat - Mateusz i 12-tu lat - Paweł. Ich świadectwo jest przejmujące i stanowi mocną zachętę dla tych, którzy myśleli kiedykolwiek nad tego rodzaju służbą we wspólnocie. Do posłuchania Pawła i Mateusza oraz zachwycających głosów Iwony Witke i Sławka Bieńka, do kompozycji Igora Jankowskiego, zaprasza ks. Bartek Kuźnik.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny