Ranking kopciuchów. Temat do dyskusji.

Polski Alarm Smogowy wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprezentował nowe informacje dotyczące liczby składanych wniosków na wymianę źródła ciepła i termomodernizację w programie Czyste Powietrze w 2.477 gminach w Polsce. 

Najnowsze dane obejmują III kwartał 2021 roku. To kolejne zestawienie, w którym dominują gminy z województwa śląskiego, a dokładniej 52 z nich znalazły się w pierwszej setce. Jeśli jednak spojrzymy na skalę problemu, który przed nami, warto zapytać, czy to dużo, czy mało? Z Tomaszem Bednarkiem, prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i Emilem Nagalewskim, koordynatorem Polskiego Alarmu Smogowego w województwie śląskim. rozmawia Józef Wycisk. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.

Temat do dyskusji - program publicystyczny