Licytacja na rzecz Hospicjum Cordis z Katowic

fot. Agnieszka Strzemińska/Radio Katowice

Grudzień to szczególny czas - bo to nie tylko intensywne i często bardzo przez nas lubiane, przygotowania do świąt, ale także czas, kiedy częściej i chętniej myślimy o innych. Dlatego co roku w tym okresie organizujemy w programie Radia Katowice licytację na rzecz Hospicjum Cordis z Katowic. W rewanżu można otrzymać bombki własnoręcznie przygotowane przez wolontariuszy i podopiecznych Hospicjum, ale nie tylko.

Stan przygotowań do piątkowej licytacji sprawdzała Agnieszka Strzemińska.


 

W najbliższy piątek, od godziny 10.00, zapraszamy do licytacji na rzecz Hospicjum Cordis. Tym razem zbieramy na      bieżące potrzeby podopiecznych, głównie leki i środki opatrunkowe:

1) CERAMIKA, 200 zł / misy wykonane z gliny, pokryte kolorowym szkliwem (3 szt.) 

Wszystkie ceramiczne przedmioty zostały wykonane przez naszych Podopiecznych wg własnego pomysłu, pod bacznym okiem naszej arteterapeutki. Każdy z nich jest unikalny, bo żaden z kształtów się nie powtarza. Są uniwersalne, bo mogą służyć nie tylko od święta. Mogą stać się wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego. 2) BOMBKI - jak co roku, przy głównym przedmiocie licytacji, nigdy nie podawaliśmy ceny wywoławczej / na stojaku, ręcznie malowane (ponad 120 sztuk) 

To już nasza wieloletnia tradycja, nie wyobrażamy sobie świąt bez tych małych arcydzieł pomalowanych przez naszych kochanych podopiecznych, wolontariuszy i członków Zespołu. 
3) ANIOŁ, 50 zł / ręcznie wykonana zawieszka z drewna i sznurka (7 szt.) 

Aniołki zostały uszyte ręcznie przez jedną z Pań, która od lat wspiera artystycznie naszą placówkę. Małe arcydzieła wychodzące z Jej rąk z pewnością staną się barwną ozdobą naszego bożonarodzeniowego drzewka lub domu podczas świąt. 


4) BOXY VIP, 60 zł / ozdobne pudełka z: - pierniczkami (1 szt.) - ceramicznymi zawieszkami (1 szt.) - aniołkami zawieszkami (1 szt.) - mikołajkami zawieszkami (1 szt.) 

Wszystkie przedmioty zostały wykonane ręcznie przez wspierające nas od lat osoby, naszych podopiecznych, wolontariuszy i członków Zespołu. 
5) AKWARELA z dedykacją autora, 500 zł / Nikiszowiec, autor: Zdzisław Majerczyk, Grupa Janowska (1 szt.) 

Podczas trwającego w pierwszym tygodniu grudnia Jarmarku na Nikiszu zostaliśmy obdarowani wyjątkowym dziełem jednego z Twórców słynnej Grupy Janowskiej. Akwarela, przedstawiającą jedną z uliczek pięknego Nikiszowca, zapewne stanie się cennym okazem w kolekcji niejednego miłośnika sztuki przez duże "S"


6) Wyjątkowa płyta z tekstami Patronki Św. Tereski to kilkadziesiąt minut niełatwej, lecz przemawiającej do duszy i serca sztuki. 

Na dwóch krążkach o wdzięcznym tytule „Miłość jest wszystkim” znalazły się utwory w wykonaniu znanych artystów, m.in. Kasi Moś, Piotra Kupichy, Maćka Balcara, Renaty Przemyk, Marcina Wyrostka czy Ewy Urygi. Niech te piękne dźwięki wypełnią Wasze domy i serca w ty wyjątkowym czasie.  

 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl