Daj szansę Ziemi

Dziś w "Śladach" czas na Raban, czyli Kościół Młodych... A w nim o niezwykłym muzycznym, młodzieżowym, chrześcijańsko-ekologicznym projekcie "Daj szansę Ziemi". Prowadząca audycję Sara Solorz zaprasza do rozmowy Piotra Solorza, który na swoich barkach niesie największy ciężar projektu, będąc jednocześnie kompozytorem, aranżerem i producentem muzyki. Co kryje się za tymi "ekosongami"? O tym Panowie i Panie dzis w Rabanie!Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny