Trwają przygotowania do Tygodnia Kultury Beskidzkiej

fot. Jarosław Krajewski/Radio Katowice

Wiemy już oficjalnie, że w tym sezonie odbędzie się Tydzień Kultury Beskidzkiej, a do tego rok obecny w województwie śląskim dedykowany jest rzemiosłu. 

Ale chcieliśmy się dowiedzieć czegoś więcej, więc na rozpoczęciu sezonu pasterskiego Jarosław Krajewski nie omieszkał o te sprawy zagadnąć dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej Lesława Werpachowskiego.


Nie jest źle, bo dowiedzieliśmy się, że TKB potrwa 10 dni, będą zespoły zagraniczne, a jak kto stęskniony za folklorem bardzo to prosimy... do Warszawy 21 maja. A u nas - dopiero na przełomie lipca i sierpnia.


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice