Czy dłonie potrafią opowiadać Ewangelię?

Czy dłonie potrafią opowiadać Ewangelię? Pewna fotografka jest przekonana, że tak! Julia Grudzień, będąc gościem majowego Rabanu, ukazuje swoje niebanalne podejście do fotografowania i... Pisma Świętego.

Rozmówczyni Sary Solorz zaprasza na wernisaż wystawy "Gesty Ewangelii. Fotografie", zorganizowanej w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Młoda autorka reinterpretuje wybrane fragmenty Ewangelii, zamykając je w głębi swych kadrów. Gdzie i kiedy będzie można zachwycić się wrażliwością Julii i Słowa Bożego? O tym w dzisiejszej audycji.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl

Ślady - magazyn religijny