Targi edukacji. Narkotyki.

Jak co roku w katowickim Spodku organizowane są Ogólnopolskie Targi Edukacji. Dla uczelni wyższych i nie tylko jest to okazja do przedstawienia aktualnej oferty a także do nawiązania bezpośrednich kontaktów wystawców z młodzieżą. Wybór uczelni to ważny moment w życiu. Istnieje wiele kierunków, bardziej i mniej elitarnych, a przede wszystkim takich, po których znaleźć można satysfakcjonującą pracę. Targi Edukacji potrwają do czwartku. Dla przyszłych studentów drzwi otwarte są od 9:00 do 16:00.


 

Władze Czeskiego Cieszyna podjęły kolejna walkę z polskim stereotypem. Właśnie wystosowały apel do polskich mediów i młodych ludzi, także uczniów, w którym dementują pogłoski jakoby w Czechach tzw. miękkie narkotyki były legalne.Częstochowa na 98.4 FM

Częstochowa rozstrzygnęła konkurs architektoniczny na zagospodarowanie i zabudowę Starego Rynku. Wygrał projekt Michała Bernasika, polskiego architekta pracującego w Niemczech. Na konkurs nadesłano 49 prac. Przez wiele lat w Częstochowie dyskutowano, jak zagospodarować Stary Rynek, powstał pomysł stworzenia w tym miejscu Teatru rzeźb Jerzego Kędziory, znanego na całym świecie częstochowskiego artysty. W końcu ogłoszono konkurs na zagospodarowanie i zabudowę tej najstarszej części miasta. Konkurs przygotowano we współpracy z częstochowskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich. Od dziś do 7 marca w Miejskiej Galerii Sztuki można oglądać wystawę prac konkursowych.


 

Bielsko-Biała na 103.0 FM

Program "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności jest realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Żywiecką Fundację Rozwoju na terenie powiatu żywieckiego. Katarzyna Graboń bedzie rozmawiać z przedstawicielami kilku organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.


 

Katowice na 102.2 FM

Rybnik, jak każde miasto, ma swoje problemy i swoje tajemnice. Za każdym razem, gdy słyszymy o przekroczonych stężeniach pyłów zawieszonych w naszym województwie, to jednocześnie zawsze usłyszymy, że największy problem jest między innymi w Rybniku. W ilości zanieczyszczeń jakie wydostają się z tamtejszych kominów to miasto z pewnością przoduje. O tym, jak poradzić sobie z tym śmierdzącym i trującym problemem nasza reporterka Monika Krasińska rozmawiała z prezydentem miasta Piotrem Kuczerą.


Mimo „niesprzyjających warunków atmosferycznych”, nasz reporterka postanowiła przejść się po Rybniku, by poznać jego tajemnice. Na spacer zaprosił ją Piotr Polak, który jest jednym z organizatorów akcji „Przewodnik czeka… w Rybniku”.


Mało kto wie, że spacery po Rybniku w towarzystwie przewodnika mają swoją bardzo długą tradycję. Ich korzenie sięgają lat 60. ubiegłego wieku. Wtedy to przewodnicy przede wszystkim górscy wpadli na pomysł zachęcenia mieszkańców Rybnika, którzy często przyjeżdżali tu z innych rejonów świata to poznawania województwa śląskiego.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl