Prawo do nadziei

O tytułowe "Prawo do nadziei" pyta młoda kobieta, od 7 lat walcząca z nowotworem.

Dlaczego podobnym do niej pacjentkom mazowiecki, małopolski czy wielkopolski oddział NFZ przyznaje refundację niestandardowej chemioterapii, a jej, mieszkającej w Jastrzębiu Zdroju, nasz - śląski odmawia? Czy choroba może stać się cichym towarzyszem życia młodego, kochającego się małżeństwa? I gdzie Małgosia znajduje siły na walkę z system i chorobą?


Próbę odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w reportażu Anny Sojki i Marii Zawały w Radiu Katowice, w audycji Anny Sekudewicz "Trzy kwadranse z reportażem".Jeśli ktoś chciałby pomóc Małgosi, może dokonać wpłaty na poniższy adres:

Alivia – Fundacja Onkologiczna Osób Młodych
KRS: 0000358654
ul. Dembego 3, 02-796 Warszawa

24 2490 0005 0000 4600 5154 7831

DAROWIZNA NA PROGRAM SKARBONKI – MAŁGORZATA KOMOROWSKA 10020


"Trzy kwadranse z reportażem" to autorski program Anny Sekudewicz prezentowany na antenie Radia Katowice już od ponad 20 lat. Słuchacze mogą dzięki niemu poznać najlepsze, najbardziej nowatorskie i poruszające reportaże przygotowane zarówno przez dziennikarzy katowickiego radia jak i przez twórców tego gatunku z całego kraju. To znakomicie zrealizowane opowieści o nas samych i naszym życiu, o naszych troskach i problemach, o zjawiskach i zdarzeniach wzruszających, porywających a bywa że szokujących. W ostatni czwartek miesiąca po emisji reportażu zapraszamy słuchaczy do dyskusji.