Pożegnanie wakacji w gminie Istebna
Sportowo i muzycznie zakończy dziś wakacje gmina Istebna. W amfiteatrze "Pod Skocznią" będzie sporo atrakcji i dla dzieci i dla dorosłych.
czytajSportowo i muzycznie zakończy dziś wakacje gmina Istebna. W amfiteatrze "Pod Skocznią" będzie sporo atrakcji i dla dzieci i dla dorosłych.
czytajJuż po raz 14. na katowickim rynku odbywa się Jarmark Wehikuł Czasu. Z każdą kolejną edycją, wydarzenie przyciąga coraz więcej zwolenników.
czytajDom Śląski to miejsce spotkań, rozmów, wystaw, koncertów, lekcji edukacji regionalnej i innych wydarzeń związanych ze Śląskiem.
czytajZakończyły się obrady Rady Biskupów Diecezjalnych, którzy spotkali się na Jasnej Górze. Spotkanie zakończono wydaniem komunikatu. Najważniejsze kwestie, jakie w nim poruszono to beatyfikacja Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, wizyta Ad Limina polskich biskupów, Synod biskupów w Watykanie oraz sytuacja migrantów i uchodźców.
czytajDziś przypada 130. rocznica urodzin Gustawa Morcinka. Jeśli ktoś spał na lekcjach, to dodam, że to pisarz. Do tego śląski. Skoczów, który kultywuje pamięć o Morcinku, zorganizował dziś uliczne urodziny: była orkiestra górnicza, składanie wieńców pod pomnikiem, czytanie fragmentów dzieł oraz... taki trochę dziwny poczęstunek.
czytajRozpoczynamy dziś kolejny tydzień z "Latem Tajemnic" Radia Katowice. Do soboty będziemy odkrywali Cieszyn - ale nie ten znany chociażby z rewersu banknotu 20-złotowego czy ze zdjęć robionych często na Moście Przyjaźni na polsko-czeskiej granicy.
czytajW Częstochowie po raz pierwszy odegrany na żywo został hejnał miasta. Jego autorem jest Mateusz Pospieszalski, powstał w ramach obchodów 800-lecia pisanej historii Częstochowy.
czytajNa Jasnej Górze trwają obchody święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zebranych na klasztornych błoniach wiernych powitał Generał Zakonu Paulinów, o. Arnold Chrapkowski.
czytajNa Skoczowskim wzgórzu Kaplicówka trwa piknik wojskowy organizowany przez 18. Batalion Powietrznodesantowy w Bielska-Białej pod hasłem "Zostań żołnierzem RP".
czytajBukiety złożone z ziół przygotowywano na święto Wniebowstąpienia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Zielnej. Ma to związek z legendą jakoby w grobie znaleziono zamiast ciała Maryi, zioła i kwiaty.
czytajUroczyste obchody święta Wojska Polskiego trwają w Katowicach. Przed pomnikiem Żołnierza Polskiego odbywa się okolicznościowy apel.
czytajPunktualnie o 17:00 w województwie śląskim zawyją syreny upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
czytajCzy czarna owca jest czarna, co łączy Wawrzyńca z ogniem i czy to jest lipa, że lipa ma trzy metry w obwodzie?
czytajDziś siódmy dzień 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Przed nami jego drugi weekend z licznymi koncertami, wystawami, warsztatami, góralskim jedzeniem i kiermaszami. Warto wybrać sobie jakieś miejsce do odwiedzenia, pytanie tylko które, bo do wyboru jest ich osiem.
czytajObjazdowa wystawa o Powstaniach Śląskich trafiła do Gdańska. Wcześniej ekspozycja była prezentowana na katowickim rynku.
czytajMszą Świętą w kościele pod wezwaniem św. Anny w Zabrzu rozpoczęły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Po niej kilkudziesięciu funkcjonariuszy zostało awansowanych, a także odznaczonych m.in krzyżami zasługi przez Prezydenta Andrzeja Dudę.
czytajDziś trzeci dzień prezentacji zespołów biorących udział w tegorocznym Tygodniu Kultury Beskidzkiej. Jego 58. edycja z powodu braku zespołów zagranicznych jest nieco okrojona - do piątku koncerty odbywają się wieczorami jedynie w Wiśle i Żywcu.
czytajNa estradach w Wiśle, Żywcu, Makowie Podhalańskim i Istebnej oraz na scenie w centrum Szczyrku już niebawem rozpocznie się kolejny dzień prezentacji zespołów 58-mej edycji Tygodnia Kultury Beskidzkiej.
czytaj