Jazzowe nastroje

thumbnail

Koncert prezentujący najciekawsze płyty współczesnego jazzu ze szczególnym uwzględnieniem kierunków łączących tradycję z elementami brzmień elektronicznych i pop. Krąg tych osiągnięć najwybitniejszych jazzmenów konfrontowany jest z dokonaniami nagraniowymi polskich muzyków ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć pedagogów i absolwentów Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, z którego wywodzi się ponad połowa profesjonalnych muzyków jazzowych w naszym kraju.

Kontakt: cierpiol@radio.katowice.pl

 

775 nowych zakażeń koronawirusem

- Minionej doby potwierdzono 775 nowych zakażeń koronawirusem - informuje Ministerstwo Zdrowia. Od wczoraj zmarło 125 zakażonych osób. Z powodu COVID-19 zmarły 32 osoby, natomiast 93 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Najwięcej nowych zakażeń zdiagnozowano w województwie mazowieckim - 106 przypadków, a najmniej w województwie lubuskim - 16 przypadków. W województwie śląskim odnotowano 98 nowych przypadków. 2 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Najwięcej osób, bo 8 zakaziło się w Żorach. Wolne od nowych przypadków koronawirusa są Tychy, Bielsko Biała a także powiat bielski, żywiecki i częstochowski. W całym kraju pośrednio bądź bezpośrednio z powodu covid19 zmarło 125 osób. Wśród ofiar jest  32 mieszkańców naszego regionu.

W ciągu ostatniej doby wyzdrowiały 1 964 osoby zakażone koronawirusem, a liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 zmniejszyła się o 464. W sumie w szpitalach covidowych przebywa obecnie prawie 5,5 tysiąca pacjentów. Od początku epidemii potwierdzono w Polsce 2 miliony 871 tysięcy 371 zakażeń koronawirusem. W sumie zmarły 73 tysiące 682 zakażone osoby, a wyzdrowiało 2 miliony 636 tysięcy 675 osób. Podano ponad 19,5 miliona dawek szczepionek w tym ponad 2 miliony 300 tysięcy w województwie śląskim.

Autor: Kamil Jasek, IAR /as/