Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15.


Środa, 13 listopada

Na wschodzie Europy stacjonuje wyż Paloma. Resztę kontynentu zdominowały niże. Detlef nad Włochami, Ferdynand na południu Hiszpanii oraz Elvis i Ginter w okolicach Wysp Brytyjskich. Ponieważ zawierają one masy powietrza o różnej temperaturze, utworzyła się strefa wielkoskalowych opadów deszczu, rozciągającą się od Włoch, przez Austrię, Czechy, Węgry, po Słowację i pas Polski centralnej, w tym województwo śląskie. W Beskidach wieje halny. Ciśnienie jest zacznie obniżone. Zredukowane do poziomu morza wynosi 1002 hPa. Sytuacja biometeorologiczna niekorzystna. W nocy silny wiatr na południu województw śląskiego, może utrudniać zasypianie i powodować zakłócenia snu. Jakość powietrza na ogół dobra lub bardzo dobra, tylko w Katowicach i Goczałkowicach dostateczna, a w Częstochowie umiarkowana. 

Do końca dnia zachmurzenie całkowite, po południu gdzieniegdzie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna do 14 stopni C. Dzięki halnemu taka sama w rejonach podgórskich. Wysoko w Beskidach do 9 stopni C. Zamglenia ograniczające widzialność lokalnie do 1200 m. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie województwa śląskiego miejscami słaby, zmienny. Tylko wysoko w Beskidach silny, w porywach do 80 km/godz., południowy. 

W nocy zachmurzenie duże, początkowo gdzieniegdzie umiarkowane. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 3 do 5 stopni C, w rejonach podgórskich od 2 do 4 stopni C, wysoko w Beskidach od 3 do 5 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, nad ranem słaby, zmienny. Wysoko w Beskidach, nadal silny w porywach do 80 km/godz., stopniowo słabnący, południowy. 

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Chłodniej. Temperatura maksymalna do 9 stopni C, w rejonach podgórskich do 8 stopni C, wysoko w Beskidach do 6 stopni C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach słabnący do umiarkowanego, ale chwilami w porywach do 60 km/godz., południowy. 


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.  


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 8-11.11.2019